sandy35

Durum: 156 - 0 - 0 - 0 - 15.02.2020 21:46

Puan: 637 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

rota virüsü

genel olarak 5 yaşının altındaki çocuklarda görülen rota virüsü, ishal ve ateşle beraber kendini göstermektedir. bebeklikten itibaren aşı yapılarak önlem alınan rota virüsü pek fazla etkisini gösterememektedir. çocukların daha sağlıklı olmaları için önlem niteliğindeki bu aşıların gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

tefriciye

zor ve sıkıntılı zamanlarda dualara yönelerek onlardan çare beklemek herkesin gerçekleştirdiği bir durumdur. tefriciye adı verilen dua da bu konuda iç huzura ulaşmanın bir yöntemi olarak adlandırılabilmektedir. tefriciye duasıyla beraber kişilerin rahatlaması mümkün olmakta ve daha rahat hissetmeleri söz konusu olarak ifade edilebilmektedir.

kuyruk sokumu ağrısı

insan bedeninde gereksiz olarak görülse de omurganın son halkası olan kuyruk sokumu, ciddi sorunlara neden olabilmektedir. kuyruk sokumu ağrısı görüldüğü takdirde ortopedi uzmanlarıyla iletişim kurmak en etkili seçenek olmaktadır. aksi takdirde kuyruk sokumu ağrısı birçok farklı durumun habercisi de olarak görülebilmektedir.

rezene çayının faydaları

bitkisel ürünler çoğu zaman kişilerin sağlıklarını destekleyen türde kullanılabilmektedir. rezene çayı da bu tip unsurlardan bir tanesidir. rezene çayının faydaları birçok yönde kendini gösterebilmektedir. rezene çayının faydaları arasında en fazla dikkat çeken sakinleştirici ve uyku getirici olması olarak bilinmektedir.

aşı takvimi

bulaşıcı ve son derecede öldürücü olan rahatsızlıklara önlem olması için aşılar küçük yaştan itibaren yapılmaktadır. aşı takvimi doğrultusunda belirlenen zaman diliminde hangi aşının gerçekleştirileceği belirtilmektedir. tüm sağlık kurumları tarafından aşı takvimi doğrultusunda en uygun imkanlar devamlı olarak sağlanabilmektedir.

yürüteç

ilerleyen yaşlarda eklem ve kaslarına bağlı problem yaşayan kişilerin destekle yürümeleri söz konusudur. bu destek olarak yürüteçler devreye girebilmektedir. yürüme işlemini daha da basite indirgeyen yürüteç sayesinde hem dengede durmak hem de daha az ağrı çekerek istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür.

muscoflex

omuz ve sırt ağrılarına karşı kullanılan ilaçlar arasında muscoflex de yer almaktadır. muscoflex sayesinde bu ağrıların daha da azalacağı ve daha rahat hareket edilebileceği söylenebilmektedir. öte yandan muscoflex hem hap hem de merhem biçiminde de eczanelerden rahatlıkla temin edilebilecektir.

b12 vitamin eksikliği

b12 vitamini et ürünlerinden ve güneş ışınlarından temin edilebilmektedir. b12 vitamin eksikliği bu tip durumların gerçekleştirilmesi halinde ortadan kalkmaktadır. ideal ve sağlıklı bir yaşam elde etmek isteyen kişilerin b12 vitamin eksikliği konusunda hassas olmaları da gerekmekte olan bir durumdur.

okulun ilk günü

eğitim dönemleri her zaman zorludur. okulun ilk günü genelde herkes tarafından hoş karşılanmasa da zorunlu olarak gerçekleştirilmesi gereken yükümlülükler içermektedir. okulun ilk günü ile beraber kişilerin yeniden düzen ve disiplin içerisine girmeleri durumu söz konusu olduğundan dolayı kimse tarafından istenmemekte olan bir tarihtir.

menisküs

futbolcu rahatsızlığı olarak da bilinen menisküs dizlerde meydana gelen ciddi bir sağlık sorunudur. menisküs tedavisi uzun bir süreç olarak adlandırılmakta ve en iyi şekilde kontrol edilmelidir. aksi takdirde hareket kabiliyetinin eskisine dönmesi neredeyse imkansız olarak ifade edilmekte olan bir gelişmedir.

kasık fıtığı

kasıklarda görülen rahatsızlıklar ciddi anlamda hareket kabiliyetini düşürmektedir. kasık fıtığı da bunlardan bir tanesi olarak adlandırılmakta ve son derecede acı ile ağrıya neden olan bir konumda bulunmaktadır. öte yandan cerrahi müdahaleyle kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir.

lunapark

eğlenceli zaman geçirmek isteyen ve zevklerine uygun arayışlara giren kişiler için lunapark en ideal seçim olacaktır. lunapark içerisinde yer alan oyuncaklar ve yemek yerleri herkese hitap etmektedir. unutulmaz anların yaşandığı mekanlar olarak da adlandırılarak, herkese cazip bir seçenek olarak gelmektedir.

lökosit

akyuvar olarak da bilinen lökosit hücreleri, vücudun bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir. vücudun dirençli olup olmamasıyla bu lökosit hücreleri doğrudan ilişki içerisindedir. bu sayede vücudun hastalanmaması ve daha dirençli hale gelmesi gibi bir durumda önemli bir görev üstlenmektedir.

kızamık

ciddi bir hastalık olarak adlandırılan kızamık, aşısıyla beraber önlenmiş ve nadir olarak görülen bir rahatsızlık olarak ifade edilmiştir. kızamık belirtileri arasında ateş ve vücudun her noktasında görülen kızarıklar ön plana çıkmıştır. aynı zamanda da bu sürecin ağrı kesicilerle desteklenmesi de gerektiği belirtilmektedir.

yumurtlama dönemi

ergenlikten itibaren kadınlarda yumurtlama dönemi başlayacaktır. yumurtlama dönemi menopoza kadar belirli aralıklarla kadınların yaşayacağı bir durum olacaktır. kadınların yumurta hücreleri her ay yenilenecek ve bu sürece de regl adı verilecektir. her kadın bu doğal döngüyü aktif olarak yaşayacaktır.

menopoz belirtileri

kadınların belirli bir dönem sonra yumurtlamaları son bulacak ve doğurganlık oranlarında ciddi bir düşüş yaşanacaktır. menopoz adı verilen bu dönem menopoz belirtileri ile de kendini gösterecektir. menopoz belirtileri arasında ateşlenme ve ruhsal olarak daha ciddi tavır takınma söz konusu olabilecektir.

kulak ağrısı

kulaklar hem işitme hem de denge için oldukça önemli bir organdır. kulak ağrısı da bu yüzden asla küçümsenemeyecek bir rahatsızlık olarak ifade edilmektedir. kulak ağrısı durumu yaşandığında en kısa süre içerisinde doktora gidilmesi gerektiği de belirtilen bir olgu olarak görülmelidir.

ela göz

kişilerin karakterlerini ve görsellerini yansıtmada gözler oldukça önemli bir faktördür. ela göz de fazlasıyla hoş olarak ifade edilen bir renk biçimidir. öte yandan ela göz unsuruna birçok şiir bile yazılmış olup, etkileyiciliğinden ara sıra söz edilmektedir.

mide bulantısı

birçok rahatsızlığın belirtileri arasında mide bulantısı yer almaktadır. mide bulantısı aynı zamanda da kişilerin yanlış beslenmeleri sonrasında da ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak ifade edilmektedir. çözümü oldukça basit olsa da sık görülmesi halinde doktora başvurulması gereken bir rahatsızlık tipi olarak ifade edilmektedir.

sebze çorbası

birden fazla bitkinin haşlanarak lezzetlerinin karışmasından oldukça güzel bir tat çıkacaktır. sebze çorbası adı verilen bu lezzet öte yandan birden fazla baharat da içerebilmektedir. gerekli lif ve mineralin karşılanması konusunda etkili bir yemek olarak da adlandırılan bir konumda kendini göstermektedir.
  • /
  • 8
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 156

yeşil mercimek yemeği

baklagiller arasında yer alan yeşil mercimek, protein açısından zengin bir üründür. bu yüzden yeşil mercimek yemeği sıklıkla yapılan bir yemek olarak ifade edilmektedir. yeşil mercimek yemeği aynı zamanda da kişilerin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri de karşılamasıyla bilinmektedir. et ürünleri kadar faydalı bir yemek olarak da adından söz ettirmektedir.

prenses elif

youtube platformunda ilgi çeken ve genel olarak çocukların alakadar olduğu prenses elif kanalı hem eğitici hem de hoş zaman geçirme aracı olarak çocuklara tavsiye edilebiliyor. bu kanalda yer alan elif adlı karakter sayesinde çocukların farklı bir eğitim sürecine girmesinden ötürü faydalı bir kanal olarak adlandırılabilmesi gibi bir durum söz konusu olabiliyor.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük - Freelancer - Freelancer Forum
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Yukarı Çık