muhassıl

📺 Tv Yayın Akışı için Aşağıdaki Görsele Tıklayın 📺

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "muhassıl" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."muhassıl" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

muhassıl nedir, muhassıl ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

muhassıl nedir? muhassıl ne demek, muhassıl eş anlamlısı, muhassıl anlamı, muhassıl açıklaması, muhassıl ile ilgili bilgi, muhassıl kelimesinin anlamı, muhassıl hakkında bilgi, muhassıl kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, muhassıl sözcüğü ne anlama gelmektedir, muhassıl kelimesinin eş anlamlısı, muhassıl wikipedia, muhassıl sözcüğünün eş anlamlıları...
muhassıl kelimesi geçen yazılar

karaosmanoğlu ailesi
yönettiği tımar larını toplu para karşılığı mültezim lere, voyvoda lara, mütesellim lere, muhassıl lara devretmesi ile önem kazanmışlardır.

aşar
iltizam usulünün kaldırılması ile muhassıl lar aracılığıyla doğrudan doğruya devlet hazinesi ne nakdi gelir olarak tahsil edilmeye çalışıldı.

dağyaka, kazan
tımârhâ-yi zu’amâ ve merdân” yani tımar köylerinden olup, 14 hane, 7 mücerred -bekar erkek-, 1 muhassıl ve yıllık gelir hasılatı 2.522 akçedir.

abdülmecid
vergilerin saptanması vilâyet meclislerine, toplanması da muhassıl adı verilen vergi memurlarına bırakıldı. iltizam yöntemi kaldırıldı.

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0

Tv Yayın Akışı  - Atv - Star Tv - Showtv - Fox- TV8- Trt 1- Tv100- Cnn Türk - Habertürk - Halk Tv - Ülke Tv - Ntv - Tvnet - Trt Çocuk - Yaban Tv - Beinsport - Fb Tv - Gs Tv - A2 Tv - Anews - 360 Tv - Cartoon Network - Trt Spor Yıldız - Trt Kurdi Tv - Tele 1 Tv

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - Canlı Tv izle tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük
Yukarı Çık