ağzından baklayı çıkarmak

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "ağzından baklayı çıkarmak" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."ağzından baklayı çıkarmak" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

ağzından baklayı çıkarmak nedir, ağzından baklayı çıkarmak ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

ağzından baklayı çıkarmak nedir? ağzından baklayı çıkarmak ne demek, ağzından baklayı çıkarmak eş anlamlısı, ağzından baklayı çıkarmak anlamı, ağzından baklayı çıkarmak açıklaması, ağzından baklayı çıkarmak ile ilgili bilgi, ağzından baklayı çıkarmak kelimesinin anlamı, ağzından baklayı çıkarmak hakkında bilgi, ağzından baklayı çıkarmak kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, ağzından baklayı çıkarmak sözcüğü ne anlama gelmektedir, ağzından baklayı çıkarmak kelimesinin eş anlamlısı, ağzından baklayı çıkarmak wikipedia, ağzından baklayı çıkarmak sözcüğünün eş anlamlıları...

baklayı ağzından çıkarmak: sabrı tükenip o zamana kadar sakladığı şeyleri söylemek. sabrı tükenip o zamana kadar sakladığı bilgileri, istekleri, şikayetleri söylemek. gizlediği bir sorunu sonunda açıkça söylemek.

eylem
ağzından baklayı çıkarmak (üçüncü tekil şahıs geniş zaman çekimi ağzından baklayı çıkarır)

[1]
açıklanmaması gereken bir şeyi söylemek.

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük - Freelancer - Freelancer Forum
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Yukarı Çık