tefrika etmek

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "tefrika etmek" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."tefrika etmek" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

tefrika etmek nedir, tefrika etmek ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

tefrika etmek nedir? tefrika etmek ne demek, tefrika etmek eş anlamlısı, tefrika etmek anlamı, tefrika etmek açıklaması, tefrika etmek ile ilgili bilgi, tefrika etmek kelimesinin anlamı, tefrika etmek hakkında bilgi, tefrika etmek kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, tefrika etmek sözcüğü ne anlama gelmektedir, tefrika etmek kelimesinin eş anlamlısı, tefrika etmek wikipedia, tefrika etmek sözcüğünün eş anlamlıları...

tefrika etmek nedir? tefrika etmek ne demek?
1. yazı dizisi, roman vb.ni gazete ve dergilerde bölümler hâlinde yayımlamak
"geçen yılki turnesini, gazetelerdeki tefrikalardan işitmeyen kalmadı." - h. taner


tefrika etmek kelimesi geçen yazılar

halid ziya uşaklıgil
ancak servet-i fünun’da yazan ismail safa ’nın sürgüne gönderilmesi üzerine roman tefrika etmek dışında hiç yazı yayımlamadı.

imam mehdi
3-hakk’ı tavsiye etmek -3’ncü 7 basamak-4-sabrı tavsiye etmek -4’üncü ymtihan, küfür, azgınlık, dalâlet, günah, ayrılık, tefrika, ihtilâf,

şeytanın sözlüğü
yirmi yıldan uzun bir süre, gazetelerde tefrika halinde yayımlandı. benzeri olmayan şeylerden bahseden birisine ortada kanıt yokken iman etmek.

5 haziran
kulübesi -life among the lowly- bir gazetede tefrika edilmeye başlandı. karıştığı bir seks skandalı yüzünden görevinden istifa etmek zorunda kaldı

mai ve siyah
mir’at-ı şuun gazetesinde bir romanın tefrika edileceği haberini alan kurtarmak için gazete de çalışmaya devam etmek zorunda olduğunu düşünür.

sait faik abasıyanık
sayılar arasında tefrika edilen bu eseri, 1944 yılında kitap olarak kahramanlarım rahat etmek için hapse giriyorlardı. bütün sebep bu!"

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük
Yukarı Çık