prenslik

video izle
media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "prenslik" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."prenslik" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

prenslik nedir, prenslik ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

prenslik nedir? prenslik ne demek, prenslik eş anlamlısı, prenslik anlamı, prenslik açıklaması, prenslik ile ilgili bilgi, prenslik kelimesinin anlamı, prenslik hakkında bilgi, prenslik kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, prenslik sözcüğü ne anlama gelmektedir, prenslik kelimesinin eş anlamlısı, prenslik wikipedia, prenslik sözcüğünün eş anlamlıları...

prenslik nedir? prenslik ne demek?
1. isim prens olma durumu
2. prensin görevi
3. bir prensin yönetiminde olan ülke


prenslik kelimesi geçen yazılar

prenslik -devlet-
prenslik‘leri adında da olduğu gibi prens yönetir. ayrıca farklı ülkelere bağlı olan özerk devletlerin bazıları da prenslik olarak

sırbistan prensliği -1817-1882-
sırbistan prensliği 1804 -de facto- - 1882 yılında huküm sürmüş osmanlı devletine özerk prenslik. berlin antlaşmasıyla bağımsız olmuştur.

waldeck -devlet-
waldeck -daha sonra waldeck ve pyrmont-, alman imparatorluğu ve alman konfederasyonu içinde egemen bir prenslik ve weimar cumhuriyeti

megrelya
prenslik, osmanlı imparatorluğu koruması altında bulunuyordu. arasında yapılan bir anlaşmayla prenslik çarlık rusya’sının koruması altına girdi.

kırklareli
üzere roma dönemi ortalarına kadar kısmen veya tamamen bağımsızlıklarını küçük birer krallık veya prenslik olarak devam ettirebilmişlerdir.

hint ayaklanması, 1857
bir sıra hindu mihraçe ler ve müslüman nevab lar tarafından idare edilen "yerli devletler" veya "prenslik devletleri" ile ortaya çıkartıldı.

dobruca beyliği
dobruca adlı bölge için dobruca , bulgar ve romen tarihlerinde yer alan prenslik için dobruca prensliği maddelerine bakabilirsiniz.

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük
Yukarı Çık