mevt

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "mevt" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."mevt" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

mevt nedir, mevt ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

mevt nedir? mevt ne demek, mevt eş anlamlısı, mevt anlamı, mevt açıklaması, mevt ile ilgili bilgi, mevt kelimesinin anlamı, mevt hakkında bilgi, mevt kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, mevt sözcüğü ne anlama gelmektedir, mevt kelimesinin eş anlamlısı, mevt wikipedia, mevt sözcüğünün eş anlamlıları...

mevt nedir? mevt ne demek?
1. isim, eskimiş ölüm

mevt eş anlamlısı
ölüm, ölüm

mevt kelimesi geçen yazılar

azrail
azrail, kur’an ve sahih hadislerde, melekül-mevt -ölüm meleği- şeklinde de anılmıştır. -http://tr. wikisource. org/wiki/secde_suresi secde

doğansu, patnos
edilmesi üzerine birinin çıkıp "sultan mevt sultan mevt" yani sultan öldü demesinden sonra sultanın öldüğü yer anlamuna gelen sultanmut denilmiştir.

köstendilli süleyman şeyhi
iki çeşit ölüm vardır biri fizik ölüm denilen “mevt-i ıztırârî” -mecburi ölüm- diğeri ise “mevt-i ihtiyârî” -isteyerek ölme- denilir.

suphi ethem
eserleri :: hayat ve mevt, istanbul 1913: lamarkizm, istanbul 1914: ilmi nebatat tarihi, istanbul 1917: fen adamları, istanbul 1917:

imam mehdi
21/enbyya-35: kullu nefsin zâikatul mevt-mevti-, ve neblûkum bis serri vel hayri fitneh-fitneten-, ve ileynâ turceûn-turceûne-.

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük - Freelancer - Freelancer Forum
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Yukarı Çık