harar gibi

video izle
media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "harar gibi" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."harar gibi" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

harar gibi nedir, harar gibi ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

harar gibi nedir? harar gibi ne demek, harar gibi eş anlamlısı, harar gibi anlamı, harar gibi açıklaması, harar gibi ile ilgili bilgi, harar gibi kelimesinin anlamı, harar gibi hakkında bilgi, harar gibi kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, harar gibi sözcüğü ne anlama gelmektedir, harar gibi kelimesinin eş anlamlısı, harar gibi wikipedia, harar gibi sözcüğünün eş anlamlıları...

harar gibi nedir? harar gibi ne demek?
1. içine çok şey alabilen, geniş, büyük (eşya)
"yedi harar malı bir seferde kamyona yükledi." - s. f. abasıyanık


harar gibi kelimesi geçen yazılar

etyemez, kangal
ot ve saman konulan çuvallara günümüzde harar” denildiği gibi bugün adana ve hatay’daki karakeçililerde de aynı isimler verilmekte ve

yakakaya, kızılcahamam
yörükler; kıldan dokunan saman koymaya yarayan büyük çuvala :harar derler. bunun gibi bir çok kelime bu köyde de kullanılmaktadır.

eski osmanlı topraklarında şu an bulunan devletler listesi
50px | doğu etyopya | 1874-1882 | 8 yıl | harar emirliği | karşı osmanlı devletine tabiiyet arzetmişlerdi -buhara ve kaşgar hanlıkları gibi-.

öksüt, develi
nişan, düğün, sünnet gibi törenlerde gelenek ve görenekler devam yakın zamanlarda oynanan mahalli oyunun ismi harar isimli saklambaç oyunudur.

töngel, keşap
koyun sürüleri görürdük artık eskisi gibi hayvancılık yapılmıyor güzel haçan : 1- madem 2- ne zaman harar : büyük örme sepet hartama :

kılçan, karamanlı
keçi kılından yapılan dokumalar; çuval/harar olur ürünlerin popüler yemekleri arasinda bulgur pilavi,kuru fasulye gibi yemekler bulunmaktadir.

göçük, gazipaşa
kültür: aba : abla harar : keçi kılından çuval. harman : hasat yeri sandal, pelit gibi maki bitkileri ve ağaçlarımız çoğunluktadır. nüfus !

dünya mirasları
k olaylar ve yer şekillerinin gelişimi gibi dünyanın doğal tarihine ilişkin eşsiz etiyopya : harar jugol; taşlaşmış şehir -2006 fildişi sahili

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük
Yukarı Çık