baş çevirtmek

📺 Tv Yayın Akışı için Aşağıdaki Görsele Tıklayın 📺

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "baş çevirtmek" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."baş çevirtmek" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

baş çevirtmek nedir, baş çevirtmek ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

baş çevirtmek nedir? baş çevirtmek ne demek, baş çevirtmek eş anlamlısı, baş çevirtmek anlamı, baş çevirtmek açıklaması, baş çevirtmek ile ilgili bilgi, baş çevirtmek kelimesinin anlamı, baş çevirtmek hakkında bilgi, baş çevirtmek kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, baş çevirtmek sözcüğü ne anlama gelmektedir, baş çevirtmek kelimesinin eş anlamlısı, baş çevirtmek wikipedia, baş çevirtmek sözcüğünün eş anlamlıları...

1. başı arkaya doğru döndürtmek.

2. mecaz birinin arkasından hayranlıkla baktırmak:
"uzun boyu, kumral saçları, sevimli çehresiyle birçok kadınlara sokakta baş çevirtiyordu." - hüseyin cahit yalçın

başa boyun omurlarının verdiği olanak oranında bileşik eksende (öne-yana-arkaya bükmelerin sürekliliğiyle) daireler çizdirme.

(en)head circling.
(fr)circumduction de la tête

1) başı arkaya doğru döndürtmek
2) mec. birinin arkasından hayranlıkla baktırmak. örn: uzun boyu, kumral saçları, sevimli çehresiyle birçok kadınlara sokakta baş çevirtiyordu. -h.

c. yalçın.

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0

Tv Yayın Akışı  - Atv - Star Tv - Showtv - Fox- TV8- Trt 1- Tv100- Cnn Türk - Habertürk - Halk Tv - Ülke Tv - Ntv - Tvnet - Trt Çocuk - Yaban Tv - Beinsport - Fb Tv - Gs Tv - A2 Tv - Anews - 360 Tv - Cartoon Network - Trt Spor Yıldız - Trt Kurdi Tv - Tele 1 Tv

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - Canlı Tv izle tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük
Yukarı Çık