bactroban krem nedir ne işe yarar

📺 Tv Yayın Akışı için Aşağıdaki Görsele Tıklayın 📺

bactroban krem nedir ne işe yarar

bactroban krem, geniş spektrumlu antibiyotik özelliğine sahiptir. ayrıca bu kremin mupirosin kalsiyum etken maddesi içeren bir merhemdir. bactrobran krem, sanıldığının aksine sivilceleri geçirmekte ve ciltteki bakteriyel enfeksiyonla birlikte oluşan ve ergenlik sivilcelerine benzer, sivilcelerin çoğalarak dağılmasına engel antibiyotik pomad olma özelliği ile bilinir.

bactroban krem nedir? bactroban krem ne için kullanılır?

bactroban etken maddesi olarak içeriğinde mupirosin barındırmaktadır. bactroban krem ticari adı ile anılan bactroban, cilt üzerinde bakterilerin gelişmesini engellemektedir. pek çok kimse bactroban krem ürününü sivilce tedavisinde kullanmaktadır. ancak kesinlikle bilinmesi gereken önemli bir nokta var ise o da bactroban krem sivilce temizleme aşamasında sadece yardımcı rol oynayabilir.

cilt üzerindeki tüm tahribatı yok ederek yerleşmiş olan bakterileri temizlemekle görevli olacak olan bactroban krem, cilt enfeksiyonlarını engelleyen önemli ve en etkili antibiyotik preparattır.

bactroban krem genellikle hasar sonucu meydana gelmiş yaraların, zedelenmelerin ve hasarların tedavisinde, bıçak kesikleri ve dikişli yaraların temizlenmesinde kullanılmaktadır. kullanım alanı bu kadar geniş olan bir ilacın tek başına göremediği tek şifa sivilce temizliğidir.

gençlerimizin bu konuda net olarak bilinçlenmesi ve doğru ilaç kullanımına yönelmeleri gerekmektedir.

bactroban krem nasıl kullanılır? ne işe yarar?

•bactroban krem, vücut metabolizmamızda etken maddelere karşı alerjen reaksiyon gösterme durumu var ise kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.

•bactroban krem, cildimiz üzerinde yerleşerek gelişme evresine gelmekte olan tüm bakterilerin temizliğini üstlenir. ayrıca bakterilerin cildimizde neden olduğu tüm enfeksiyonların dezenfekte edilmesine olanak sağlar.

•bactroban krem ilacını mutlaka bir hekim tavsiyesi üzerine kullanmalısınız. zira kendi başınıza aldığınız bactroban krem başınıza büyük dertler açabilir. her kişiye kullanımı uygun olmayacağı için cilt üzerinde derin lekeler bırakabilme şansına sahiptir.

•hekim tavsiyesi üzerine kullanmakta olduğunuz bactroban kremlerini mutlaka tavsiye edilen süreler boyunca kullanmak zorundasınız. kendinizi ne kadar iyileşmiş olarak görseniz de hala deri altında bakteri saklıyor olabilirsiniz. bu nedenle hekimlerin tavsiye ettiği süreler içerisinde kullanmanızı öneririz.

•bactroban krem ilacını asla ama asla buruna, ağıza, göze ve açık yaralara uygulamayın. ayrıca ilacın gereğinden fazla kullanılıyor olması da böbreklerde ciddi hasarlara yol açabilir. bu nedenle lütfen ama lütfen bir hekim tavsiyesi ve gerektiği kadar kullanım sağlayınız.

•bactroban krem ile tedavi sürecinde kullandığınız bölgenin mutlaka hava alması gerekmektedir. bactroban kullanılan bölgeye bandaj kullanılması ve bölgenin havasız bırakılması sakıncalı bir durum yaratabilir. kış aylarında kullanıyor ve kalın giysiler giyiyorsanız giysilerinizi korumak adına hafif pamuk dokulu bez parçası kullanabilirsiniz. ancak bez parçasının yüzeyi mutlaka pamuk kadar yumuşak olmalıdır.

•bactroban krem kullanılan bölgede daha önce olmadığı şekilde bir kaşıntı, kabarma ve kızarıklık görüyorsanız mutlaka hekiminiz ile görüşünüz. aynı zamanda deride oluşacak olan soyulma, kuruluk gibi durumların gelişmesi halinde derhal ilacın kullanımını durdurup hekim ile görüşmeniz gerekmektedir. aksi takdirde ciddi cilt hasarı meydana gelebilir.

•bactroban krem mutlaka ama mutlaka göz çevresi, yüz, vücudumuzun kıvrımlı bölgeleri, ve ince bölgelerinde kullanılması yasaktır. özellikle yüz bölgelerinde tek başına kullanılması ciddi hasarlara yol açabilecektir. bu nedenle sivilce tedavisinde tek başına kullanılması önerilmez.

•bactroban krem ilacını eğer 7 günden fazla kullanmanız rağmen herhangi bir iyileşme belirtisi göstermiyorsanız mutlaka hekiminiz ile görüşmeniz gerekmektedir. kullanım sonrası hala bir iyileşme süreci kaydedilemiyorsa mutlaka ama mutlaka hekim kontrolü gerekecektir.

•eğer doktorunuz aksini belirtmiyorsa mutlaka ama mutlaka 10 günden fazla uzun süre bactroban krem ilacını kullanmayınız.

•hamilelerin ve emzirme döneminde olan annelerin bactroban krem kullanmaları ciddi sorunlara yol açabilir.

bactroban kullanım yöntemleri

bactroban kremleri prospektüs yerine hekimlerin uygun görüldüğü şekilde kullanılmalıdır. kişi kendince yeni bir tedavi yöntemi geliştirdiğinde tüm sorumluluğun kendisinde olacağını bilmelidir. bactroban krem her cilt için uygun değildir. sadece sivilce tedavisinde kullanılamaz. ciltte ağır hasarlar verebilme ihtimali yüksektir. yanlış kullanım kişinin kendisine aittir.

bactroban yan etkileri
• karın ağrısı
• nefes darlığı
• kurdeşen dökmek
• yüz, göz, dil, dudak bölgelerinde şişlik
• kaşıntı
• kabarıklık
• kızarıklık
• soyulma ve kuruluk

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0

Tv Yayın Akışı  - Atv - Star Tv - Showtv - Fox- TV8- Trt 1- Tv100- Cnn Türk - Habertürk - Halk Tv - Ülke Tv - Ntv - Tvnet - Trt Çocuk - Yaban Tv - Beinsport - Fb Tv - Gs Tv - A2 Tv - Anews - 360 Tv - Cartoon Network - Trt Spor Yıldız - Trt Kurdi Tv - Tele 1 Tv

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - Canlı Tv izle tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük
Yukarı Çık