ağzından bal akmak

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "ağzından bal akmak" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."ağzından bal akmak" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

ağzından bal akmak nedir, ağzından bal akmak ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

ağzından bal akmak nedir? ağzından bal akmak ne demek, ağzından bal akmak eş anlamlısı, ağzından bal akmak anlamı, ağzından bal akmak açıklaması, ağzından bal akmak ile ilgili bilgi, ağzından bal akmak kelimesinin anlamı, ağzından bal akmak hakkında bilgi, ağzından bal akmak kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, ağzından bal akmak sözcüğü ne anlama gelmektedir, ağzından bal akmak kelimesinin eş anlamlısı, ağzından bal akmak wikipedia, ağzından bal akmak sözcüğünün eş anlamlıları...

eylem
ağzından bal akmak (üçüncü tekil şahıs geniş zaman çekimi ağzından bal akar)

[1]
çok tatlı konuşmak.

çok tatlı, hoşa gider biçimde konuşmak.
"konuş, konuş hele; ağzından bal akıyor."
"bize miras mı kalmış? ağzından bal akıyor abi senin."
"tahlil sonuçlarını dinlerken, doktorun ağzından bal akıyordu."
"dostum senin ağzından bal akıyor, neden bunu daha önce söylemedin?"

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük - Freelancer - Freelancer Forum
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Yukarı Çık