ağzı varmamak

media sözlük (mediasozluk.com) olarak bu yazımızda "ağzı varmamak" kelimesinin, atasözünün ve deyiminin sizlere kısa bir açıklamasını sunuyoruz."ağzı varmamak" deyiminin kısaca anlamı, açıklaması, örnek cümleleri ve hikayesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

ağzı varmamak nedir, ağzı varmamak ne demek, kökeni, türk dil kurumu tdk türkçe deyimler sözlüğüne göre ne anlama gelir.

ağzı varmamak nedir? ağzı varmamak ne demek, ağzı varmamak eş anlamlısı, ağzı varmamak anlamı, ağzı varmamak açıklaması, ağzı varmamak ile ilgili bilgi, ağzı varmamak kelimesinin anlamı, ağzı varmamak hakkında bilgi, ağzı varmamak kelimesinin ingilizce türkçe çevirisi ve tercümesi, ağzı varmamak sözcüğü ne anlama gelmektedir, ağzı varmamak kelimesinin eş anlamlısı, ağzı varmamak wikipedia, ağzı varmamak sözcüğünün eş anlamlıları...

bir şeyi açıklamaya ya da söylemeye içi elvermemek.
"bunu ona demeye ağzım varmıyor"

eylem
ağzı varmamak (üçüncü tekil şahıs geniş zaman çekimi ağzı varmaz)

[1] söylemeye, açıklamaya gönlü elvermemek

    Youtube Video Sonuçları

    Online Film İzle - HD Yerli Film Seyret, Online Türkçe Dublaj Altyazılı Yabancı Sinema İzle Full HD Tek Parça 720p Seyret


  • 0
  • 0
Media Sözlük - Format - Künye - İletişim - tv yayın akışı - dizi izle - Medya Sözlük - Freelancer - Freelancer Forum
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Mediasozluk.com | Türkiye'nin En Büyük Güncel İnteraktif Media Sözlüğü sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Yukarı Çık